SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Tedarikten üretime, ambalajlamadan lojistiğe kadar çevremiz üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirmek için çok çalışıyoruz. Bizim takım tasarım aşamasında uyarlanabilir, organik ve yenilikçi malzemeleri tercih eder. Ağırlıklı olarak ahşap, metal, mermer, kumaş ve deri kullanıyoruz. Hammaddelerimizi uluslararası ekolojik sertifikalarla tedarik etmeyi tercih ediyoruz.

Orman geçmişi olan iyi tasarım ve sürdürülebilir üretim

Demonte Sistemler

Geliştirdiğimiz üretim tekniklerimiz ve detay odaklı tasarımlarımız sayesinde uzun ömürlü ürünler yaratıyoruz. Ayrıştırma sistemlerimiz ile imalatta verimliliği artırmak için farklı ürünleri çeşitli ayak tiplerine adapte edebilmekteyiz. Sonuç olarak, bize herhangi bir sandalye modelini herhangi bir zamanda, herhangi bir ortama uyarlama özgürlüğü verir.

Uyarlanabilir Tabanlar

Gloria aile koleksiyonu örümcek meşe ayaklıGloria aile koleksiyonu metal ayaklı

Çeşitli Koltuklar

Gloria aile koleksiyonu meşe ağacından ayaklıMeşe ağacından ayaklı Premiere aile koleksiyonu

Çevre Dostu Çözümler

İstanbul’daki tüm üretim faaliyetlerini gerçekleştirerek çevreye önem veriyor ve yerel üretimi destekliyoruz. Her yıl ürünlerimizi Avrupa, ABD, İskandinavya, Afrika, Arabistan ve Rusya gibi farklı kıtalardaki projelere dağıtıyoruz. Bu arada, tüketiciyi ve üreticiyi ekstra paketleme ve nakliye maliyetlerinden korumak için kompakt bir dağınık paketleme sistemi kullanıyoruz.

Ekoloji politikamızı kendi showroomumuzda hayata geçirdik. Mimari tasarımımızı galeri alanı ile tamamladık ve bu sayede ısı ve elektrik tasarrufu sağlıyoruz. Ayrıca showroom içerisinde en üst düzeyde iletişim kuruyoruz.

Yeşil tüm logolar için FSC ormanları
Masif ahşap masa tablasının organik kaplaması

Organik Kaplama

Ahşap taban ve masa tablalarımızı UV korumalı ve çevre dostu su bazlı boya ve verniklerle koruyoruz. Böylelikle sürdürülebilirliği koruyoruz. Ahşabı dış etkenlere karşı dayanıklı tutarlar ve ahşabın özünün yumuşak dokunuşunu hala korurlar. Bu boyalar ve vernikler, Avrupa ve uluslararası düzenlemelerden çok daha düşük olan neredeyse sıfır düzeyde VOC emisyonuna (Uçucu Organik Bileşikler) sahiptir.

Sandalyelerimizi değiştirilebilir kapaklarla üretmekteyiz. Bu nedenle daha çok Safefront ekolojik yöntemle üretilmiş yıkanabilir kumaşları tercih ediyor ve ftalat içermeyen malzemeler kullanıyoruz.